6. kolo extraligy v hádzanej mužov

09.10.2005 Celý región

HC THP Topoľčany - Košice 25:28 (13:12)\r\nPovažská Bystrica - Sečovce 34:26 (17:12)\r\nTatran Prešov - Nové Zámky 30:24 (17:10)\r\nHlohovec - ŠKP Bratislava 25:25...
HC THP Topoľčany - Košice 25:28 (13:12)
Považská Bystrica - Sečovce 34:26 (17:12)
Tatran Prešov - Nové Zámky 30:24 (17:10)
Hlohovec - ŠKP Bratislava 25:25 (13:13)

Tatran Prešov - TJ Štart Nové Zámky 30:24 (17:10)
Najviac gólov: Pekár 8, Čorej 6, Huňady 4/1, Kozlov 4/2 - Ivanov 5, Chripák 4, Visy 3
Rozhodovali: Karlubík, Struhár
vylúčení: 10:11
ČK: Mojzes, Ivanov, Visy (všetci Nové Zámky) za tri vylúčenia
pok. hody: 4/3 - 6/3
630 divákov

V súboji dvoch celkov, ktoré cez víkend reprezentovali Slovensko v pohárových súťažiach, sa zrodilo víťazstvo majstra. Úvodné dva góly padli zo sedmičiek, úspešnými realizátormi boli Huňady a Galla. V ďalšom priebehu už mali navrch domáci a tréner hostí Peter Hatalčík si vybral oddychový čas už v 8. minúte za stavu 5:2 pre Prešov. Obraz hry sa ale nezmenil, Tatran svoj náskok s prehľadom zvyšoval, v jeho bránke stál, zasa v mnohých prípadoch nepriestrelný Bakša. S pribúdajúcimi minútami bol ale zápas aj čoraz nervóznejší a tvrdší, vylúčených pribúdalo na oboch stranách. V 42. minúte za stavu 24:22, domáci výrazne poľavili a za 18 minút dali iba 6 gólov. Nové Zámky to dokázali využiť a výsledok aspoň čiastočne prikrášlili vo svoj prospech.

MŠK SIRS Pov. Bystrica - ŠKP Sečovce 34 : 26 (17 : 12)
MŠK SIRS Pov. Bystrica: Baďura, Drápal - Trabelssie 1, Krahulík 4, Ďuriš 1, Zaťko 4, Toms 7/1, Maťaš 10/3, Straka 3, Konušík, Kasagranda, Mažár 2, Kozák J. 1, Tůma 1
ŠKP Sečovce: Fecman, Kaminský 1, Kužma, Šiška 2, Frajkor 4, Meluš 1, Murin 6, Ivanecký, Korytko 2, Seman 4/4, Kučera 2, Brutovský, Nagy 4, Polanský
Rozhodovali: Černý - Hippík
Pok. hody: 4/4 - 4/4
Vylúčení: 2 - 6
Červená karta: Polanský /ŠKP/